v User experience

Facereader: Sci-fi UX Research v LMC [video]

Všichni pořád říkají, že UX není jen interakční desing, že je to o emocích. Kdo z nás opravdu měří nebo alespoň zkoumá emoce? Existují různé techniky, ale většina z těch, s kterými jsem se setkal, jdou na emoce oklikou (např. Product reaction cards).

V LMC jsem na podzim 2013 zkoušel nástroj, jako vystřižený ze seriálu Lie to me – z mikrovýrazů tváře čte emoce. Šikovní lidé v holandsku udělali program, který zužitkoval výzkum Dr. Paula Eckmana. Z výsledků jsem si sednul na zadek (videoukázka je v článku).

Na Jobs.cz jsem koukal na homepage a četl jsem článek. Rozesmutnil mě náborový baner se seznamem benefitů jedné česko-německé automobilky (a to přesto, že v LMC máme masáže, čajovnu, jógu atp.). Pak jsem četl článek o českém absolventovi, který po škole nastoupil do Ebay. V článku nebyl název pozice, na kterou absolvent nastupoval zmíněný a to mě trochu naštvalo. Facereader všechny mé emoce odhalil.

Facereader poznal smutek, rozčílení nejen u mě, ale i u mých kolegů, se kterými jsem nástroj zkoušel.

Závěr:

Nástroj je to zajímavý a dle mého zkoušení přesný, ale za 10 000 euro, je ještě dost drahý. Třicet dnů trialu uteklo jako voda a já se musel s Facereaderem rozloučit.

A jak zkoumáte emoce vy?

Přidat komentář

Komentář