v User experience

Mobile first, aneb jak přesvědčit ostatní, že Váš návrh stránky je to pravé?

Každý návrhář webu se při své práci dříve nebo později dostane do fáze, kdy musí přesvědčit klienta, že jeho návrh je to pravé ořechové. Jako argumenty mohou posloužit výsledky uživatelských testování, analýzy chování současných uživatelů, best practices a další.

Tak jako tak ale klient jednoduše chce stránku vidět, osahat si jí. A v tu chvíli přichází na řadu spousty vysvětlování, co kde na stránce je, proč je to právě tam a ne jinde, jak by měli uživatelé stránku používat …

A tady mám pro vás vyzkoušený tip! U nás v LMC ukazujeme vždy jako první mobilní verzi stránky. “Mobile first” totiž není jen skvělý postup pro návrh, ale i pro prezentaci své práce a přesvědčení klienta.

Jednoduše nechte klienta projít si Váš návrh přímo v jeho mobilu.

V mobilu se krásně soustředíte na priority stránky, to nejdůležitější je nahoře, to nejméně podstatné dole. Nic víc neřešíte! Je to podobné, jako kdybyste procházeli seznam priorit, ale navíc s tím “sfouknete” i design stránky.

Jakmile má klient toto “nastavení” v hlavě, ukažte mu desktop. Uvidíte, že připomínky, na které jste zvyklí, jsou pryč. Pokud na desktopu dodržíte priority, bude klient řešit už jen jestli se mu web líbí nebo ne.

A navíc, ukazovat Váš návrh v telefonu je přeci sexy :-)

Přidat komentář

Komentář